PL EN

Witaj. Ta strona internetu jest moja, zaś ja nazywam się Jarek Januszewski. Znajdziesz tu łącza do szeregu aktywności twórczych, które publikuję online.

Pełne zawodowe resume prezentuję tutaj. Jeśli chcesz się skontaktować, proszę użyć mediów społecznościowych (linki powyżej) lub pisać na berdyczow»at«jj.art.pl

Fotografia to pierwsze i najważniejsze dla mnie medium artystycznej ekspresji. Po wielu latach użytkowania raczej większych aparatów (photo works) dołączyłem do licznej rzeszy fotografujących smartfonami. W rezultacie powstała moja panoramiczna foto seria panorama diary.

Podobno wielu kartografów przebranżawia się na projektowanie graficzne. Ciekawe. Po publikacji atlasu w 2006 zacząłem płynnie migrować ze świata map na rozległe obszary komunikacji wizualnej. Lata 2009-2014 to czasy pajka studio. Później wykładowca projektowania multimediów oraz typografii w Wyższej Szkole Artystycznej. Obecnie skupiam się na współpracy z firmą PORR.

Pierwsze profesjonalne kolumny głośnikowe zbudowałem jeszcze jako nastolatek. Rozwijając pasję, niechcący wkroczyłem w świat hi-end audio, co zrujnowało nie tylko drugi rok moich studiów ale też wiarę w tzw. audiofilizm. Po dwóch dekadach wracam do elektroniki oraz budowy urządzeń, które grają tak, jak im zatańczę (link wkrótce).